مجله ارمون - انسان با پیشرفت، اطرافش را زیباتر می بیند

ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

انسان با پیشرفت، اطرافش را زیباتر می بیند

رویا اسلامی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان "صنعت خو پیشه گان نوده شمال"

  

رویا اسلامی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان "صنعت خودپیشه گان نوده شمال"، در رشته های حقوق و مدیریت بازرگانی تحصیل کرده است. او به عنوان یک از ده ها بانوی موفق استان در سال 95 به کارآفرینی و ایجاد اشتغال پرداخت. در واقع او نترسید از اینکه در رشته ای که مردها هم در اوضاع اقتصادی کنونی از ورود به آن واهمه دارند، وارد شود. او تولید کننده سیستم های ضد سرقت خودرو است که در سال ۱۳۹۳ جزو بیست شرکت برتر برای حضور در جشنواره علم تا عمل تهران انتخاب شد.

درباره موفقیت هایتان بگویید.

شرکت ما موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده است. در سال ۹۵ در نمایشگاه صنایع مازندران که از طرف استانداری و بنیاد ملی نخبگان مازندران برگزار شد موفق به کسب عنوان شرکت برتر استان شدیم و لوح تقدیر و تندیس دریافت کردیم.

در ادامه چه برنامه ای دارید؟ در واقع هدف شغلی و حرفه ای تان چیست؟

برنامه و هدف ما افزایش نیروی کار در شرکت، افزایش و تنوع در عرضه خدمات و محصولات شرکت، همچنین بهره گیری از نیروی کار جوان و متخصص استان مازندران است.

وضعیت رشته شما در سطح ایران و جهان چگونه است؟

شرکتهای بزرگی در خارج از کشور وجود دارند که محصولات ضد سرقت خودرو تولید می کنند و در بازار داخل هم ورود پیدا کردند و در حال فروش هستند، ما از مسئولین انتظار دارم به شرکتهای دانش بنیان و محصولات ساخت داخل اعتماد و اطمینان کنند تا وابستگی ما به خارج از کشور کاهش یابد، هر زمان که ما بتوانیم به توانایی و استعدادهای موجود در کشور اعتماد و روی آن سرمایه گذاری کنیم، آن زمان می توانیم کشور و آینده ای روشن داشته باشیم.

جایگاه زنان در این رشته کجاست؟ امیدی به بهبودی اوضاع زنان در آن دارید؟

متاسفانه در این حوزه بانوان زیادی ورود پیدا نکردند، و دلیل آن هم فکر می کنم این باشد که ممکن است خانمها فکر کنند این، یک صنعت مردانه است.

چگونه اعتماد جامعه را نسبت به توانائي هاي خود جلب كرديد؟

برای رسیدن به موفقیت هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد، بلکه تفاوت در قدرت اراده و انتخاب های درست و نادرست افراد است، به عنوان یک خانم یاد گرفتم که با پیگیری، جدیت و صبوری می توان به اهداف خود رسید و مهمتر از آن همیشه باید به دنبال یادگیری علوم جدید بود و اگر به دنبال موفقیت هستیم نباید از شکستها ناامید شد، چرا که هر موفقیتی هزینه های خاص خودش را دارد.

موانعي كه شما در مسير فعاليت هاي اجتماعي خود با آن مواجه بوده ايد، چگونه است؟

به نظرم هر چه که می گذرد، جایگاه بانوان در جامعه بیشتر تثبیت می شود و راحتتر ا وارد جامعه می شوند، به عنوان یک خانم که جنسیت مانعی در کارم به وجود بیاورد با آن برخورد نداشته ام.

به نظر شما چگونه می توان جامعه همواره عبوس و دارای بحران های متعدد را خوشحال کرد؟ خوشحالی که مقطعی نباشد، خاصه در جامعه زنان پیشنهادی دارید؟

به نظرم ایجاد انگیزه همیشه باعث خوشحالی و آرامش جامعه می شود، جامعه ای که در آن امید به فردا نباشد، رو به زوال می رود، پیشنهاد من برای جامعه بانوان کشورم این است که با توجه به اینکه جهان با سرعت در حال تغییر است باید خانه نشینی را کنار بگذارند و به دنبال یادگیری و آموزش حرفه های جدید باشند تا بتوانند استقلال خود را حفظ کنند، خانمی که بتواند مستقل باشد یعنی هدف دارد و این یعنی هم آرامش دارد و هم انگیزه و اشتیاق برای رسیدن به فرداها که خود باعث خوشحالی همیشگی می شود، اصولأ پیشرفت باعث خوشحالی و رضایت از خود و اطراف خود می شود، و باعث می شود انسان اطراف خود را خیلی زیباتر ببیند.

نوروز را در روزگار کنونی چگونه توصیف می کنید؟

در روزگاری که بخاطر سختی و مشکلات زندگی هر روز، همه در حال دور شدن از هم هستند، نوروز می تواند بهانه ی خوبی برای یادآوری خانه و خانواده و اصالتها و سنتهای زیبای ایران باشد.

نوروز این سالها با نوروز کودکی شما چه تفاوت هایی دارد؟

در کودکی، ما از دو ماه قبل از فرا رسیدن عید نوروز هر روز به نوروز فکر می کردیم و لحظه شماری می کردیم، آن زمان کوچکترین مسائل مربوط به نوروز واقعأ مارا از ته دل خوشحال می کرد، مثلأ رنگ کردن تخم مرغ رنگی و یا حتی نگاه کردن به ماهی قرمزی که برای سفره عید می خریدیم، در گذشته هر سال نوروز واقعأ تازگی خودش را داشت اما این سالها آن شور و اشتیاق گذشته وجود ندارد.

چه چیز هایی در این آیین هنوز زنده و ماندنی تر از سایر بخش هاست؟

خرید لباس نو، خانه تکانی و گردگیری کل خانه، عیدی گرفتن، تماس با بزرگترهای فامیل سر سفره عید در هر ساعت از شبانه روز هنگام تحویل سال، عید دیدنی و دید و بازدید های نوروزی فامیل و دوستان، خوردن سبزی پلو با ماهی که امیدوارم همه به لحاظ مالی این امکان را داشته باشند.

چكار کنید، فكر مي كنيد وقتتان هدر می رود؟

من برای زندگی خود همیشه برنامه ریزی می کنم، زمانی که از برنامه های خود عقب باشم و نتوانم آنها را انجام بدهم یعنی زمان را از دست دادم.

 

از پدر و مادرم که همیشه در سخت ترین شرایط بهترین حامی و راهنمای من بودند، و از آقای دکتر معتمدزادگان رییس پارک علم و فناوری مازندران که با مدیریت هوشمندانه، مسیر درست را به ما نشان می دهند و واقعأ پیشرفت و موفقیت شرکت ها دغدغه اصلی اشان است، تشکر می کنم.

 

 

 

 

 

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان