مجله ارمون - مسعود سلطانی فر،معاون رییس جمهور: گردشگری کشور بدون پشتیبانی از سرمایه گذاران موفق نمی شود

ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

مسعود سلطانی فر،معاون رییس جمهور: گردشگری کشور بدون پشتیبانی از سرمایه گذاران موفق نمی شود

ارمون، سرویس گردشگری: مسعود سلطانی فر-معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور- در نشست با سرمایه گذاران حوزه گردشگری مازندران با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید توسعه گردشگری است، گفت: ما جزو 15 کشور اول دنیا در زمینه جاذبه های گردشگری هستیم. در شاخص رقابت پذیری سفر در سال 2012 رتبه ایران 112 بود که در سال 2013 به 98 رسیدیم. به زودی آمار سال 2014 هم اعلام خواهد شد، که پیش بینی ما رتبه 70 تا 80 برای کشور است.https://tse1.mm.bing.net/th?&id=HN.607987788459541674&w=300&h=300&c=0&pid=1.9&rs=0&p=0

وی افزود: سهم ما از گردشگری خارجی بيشتر از نيم درصد نیست. که با برنامه ریزی های مختلف باید سهم ایران سه درصد باشد. متاسفانه گردشگری در کشور چندیدن متولی دارد که این امر به توسعه آن ضربه می زند.

وی با بیان اینکه توسعه کشور باید به گردشگران خارجی به درستی نشان داده شود، گفت: اکثر گردشگران با ذهنیتی نادرست به کشور می آیند اما وقتی با واقعیت روبرو می شوند،99 درصدشان در مصاحبه با رسانه های کشور های خود از امنیت ایران تعریف می کنند.

وی گفت: نیازمند گسترش ساختار آموزش در بحث گردشگری هستیم که تامین نیروی انسانی در این بخش حداقل به پنج سال زمان نیاز است.

این مسئول با بیان اینکه تمرکز و برنامه ما خارج از سیستم بانکی و تورم نمی تواند باشد، افزود: خوشبختانه مهار تورم که بنده از آن به عنوان معجزه اقتصادی یاد می کنم صورت پذیرفته است و از التهاب جامعه کاسته شده است.

سلطانی فر به کاهش ارزش پول کشور در سال های گذشته و شرایط بی ثبات اقتصادی در آن زمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت با ثباتی داریم و بنای دولت در سال جاری این است که با اتخاذ تصمیمات درست، سود تهسیلات را کم کند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه، بندی را مربوط به موضوع گردشگری آورده اند که بسیار می تواند در این زمینه موثر باشد، گفت: شخص رئیس جمهوری نیز با قدرت در این موضوع پیگیر هستنند.

مشکلات بخش خصوصی در کشور باید برطرف شود

وی خاطرنشان کرد: باید همه مسئولان با تلاش و همت مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی در سراسر کشور را برطرف نمایند.

سلطانی فر با بیان اینکه رونق و توسعه گردشگری در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت، اظهارداشت: سیاست مشخصی در جهت جذب گردشگر، ساماندهی امکانات و اصلاح قانون و مقررات باید ایجاد شود.

سلطانی با اشاره به فرودگاه در مرکز استان، اظهارداشت: با توجه به وجود فرودگاه در ساری باید روزی ۱۵ پرواز داخلی در استان داشته باشیم. که امیدواریم با توجه به برنامه ششم توسعه، برنامه ریزی برای توسعه استان و کشور در خصوص جذب گردشگر  صورت گیرد.

توسعه مازندران نیازمند توسعه گردشگری است

استاندار مازندران نیز در این نشست با اشاره به اینکه بخش گردشگری مازندران می تواند محور توسعه باشد، اظهارداشت: برای اعتلا و توسعه استان نیازمند توسعه گردشگری هستیم.

ربیع فلاح جلودار با بیان اینکه در سال گذشته از بخش گردشگری به خوبی حمایت نشد، افزود: متاسفانه در بخش صنعت از دیگر استان های کشور پایین تر هستیم که در این شرایط باید توسعه گردشگری در مازندران حرف نخست را بزند.

مازندران حتی قدرت جذب گردشگران اروپایی را دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران نیز  با بیان اینکه در مازندران طی یک سال اخیر فرصت‌های خوبی برای گردشگری شکل گرفته است، گفت: گردشگری سلامت فرصتی نوظهور برای گردشگری مازندران است.

دلاور بزرگ نیا با بیان اینکه استاندار مازندران ورود خوبی در حوزه گردشگری دارد، تصریح کرد: حوزه گردشگری دریایی هم از موارد مورد توجه نماینده عالی دولت در استان است.

وی با اشاره به اینکه شناور تفریحی توریستی در چند ماه آینده تحویل ایران می‌شود، خاطرنشان کرد: 20 پروژه هتل چهار و پنج ستاره داریم که میانگین پیشرفت آنها 30 درصد است.

این مسئول با بیان اینکه مازندران بیشترین آمار واحدهای پذیرایی را دارد و الان هم واحدهای اقامتی ما پاسخگوی حضور گردشگران نیست، افزود: زمینه خوبی برای حمایت صندوق توسعه ملی از پروژه‌های گردشگری مازندران وجود دارد.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه مازندران در همه زمینه‌های گردشگری، شرایط متنوع دارد، گفت: ظرفیت‌های فرهنگی تاریخی مازندران به خوبی در کشور معرفی نشده و در این زمینه غفلت داشتیم، بستری که به اعتقاد من حتی می تواند گردشگران اروپایی را هم به مازندران بیاورد.

شرایط دریافت تسهیلات مناسب تسهیل شود

پیش از این و در ابتدای جلسه، چند سرمایه گذار و کاربر بخش گردشگری مسائل و تقاضاهای خود را مطرح کردند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می شود.

مصطفی آشوری مدیر هتل چهار ستاره بادله در این نشست با اشاره به قانون جلب سیاحان که بسیار پیش تر از دیگر قوانین در کشور تصویب شده است، گفت: متاسفانه این قانون به دلیل تعدد متولیان و قوانین، به خوبی در کشور اجرا نمی شود.

وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری بهتر است قانون منسجم تری تصویب و اجرا شود، افزود: من خوشحالم از اینکه شغل هتلداری را انتخاب و از درآمدهای آنچنانی در تهران صرف نظر کردم. طی دو سال گذشته حدود 4 میلیارد تومان برای بهسازی هتلم هزینه کردم و تقاضای یک میلیارد تومان وام دارم که دریافت آن با مشکلات متعددی مواجه شده است.

نادری مدیر هتل اسرم ساری نیز به اخذ مالیات غیرمنصافانه از هتلها، فقدان شرایط دریافت تسهیلات مناسب و عدم حمایت از هتلداران در بیمه کارکنان اشاره کرد.

به برندی برای ساری تبدیل شدیم

فریده سعید آبادی، مدیر رستوران شالی ساری در ادامه با بیان اینکه علی رغم کمتر شناخته بودن مرکز استان در حوزه گردشگری، رستوران ما با استقبال کنندگان بسیاری مواجه است، گفت: با حضور در کشورهای مختلف و شرکت در سمینارهای متعدد متوجه شدم مزه و کیفیت غذاهای ما در مقایسه با رستوران های مختلف، خیلی خوب است و همین امر مشتری های ما را زیاد کرده است ولی متاسفانه به دلیل محدودیت در فضا، از پذیرایی تعداد بیشتر میهمان معذور می شویم.

سعیدی با بیان اینکه بنا بود در ساخت رستوران از تسهیلاتی برخوردار شوم اما این امر براساس پیش بینی که کرده بودم انجام نشد، ادامه داد: در شرایطی که رستوران ما به اذعان مشتری های پرتعداد به برندی برای شهر ساری تبدیل شده، متقاضی دریافت تسهیلات مناسب برای گسترش فضا و تکمیل طبقه بالای رستوران که نیمه کاره است، می باشم.

همچنین یکی از سرمایه گذاران بخش گردشگری دریایی در شهرستان نور گفت: شایسته است طرح هایی با ایده های نو و متنوع از حمایت بیشتری برخوردار شوند.

رییس صنف واحدهای پذیرایی بین راهی نیز در این جلسه به نقش پررنگ این واحدها در گردشگری بویژه در ایامی مثل نوروز اشاره کرد و گفت: مدت هاست که متقاضی دریافت تسهیلات تا مبلغ150 میلیون تومان برای بهسازی و نوسازی واحدهای بین راهی هستیم که متاسفانه میسر نشد. ما قادر به بازپرداخت وام های با بهره های بالا نیستیم و انتظارمان این است که شرایط دریافت تسهیلات مناسب تسهیل شود.

عمیق‌ترین ترس‌ها و باورها

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395   محمد رضا شکری امیری   هرگاه در زندگی شرایطی پیش می‌آید که مجبور می‌شویم با بحرانی دست و پنجه نرم کنیم، به این موضوع فکر نمی‌کنیم که اگر امروز در برابر مشکلات، واکنش‌های مناسب از خود نشان دهیم، فردای سرشار از اعتماد به نفسی خواهیم داشت و تبدیل به فردی قوی‌تر می‌شویم. این...
ادامه مطلب...

باید پلاستیک را کنار بگذاریم

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395   در گفتگو با رییس دانشکده منابع طبیعی ساری مطرح شد؛ باید پلاستیک را کنار بگذاریم.   احسان شریعت   استان مازندران از حیث دارا بودن جنگل ها و منابع طبیعی ارزشمند در کنار چند استان شمالی از ارزشمندترین مناطق کشور محسوب می شود. جنگل هایی که به نظر می رسد در دهه های گذشته از میزان...
ادامه مطلب...

تاراج طلای سبز در مقابل چشمان عقاب

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 جنگل های جگله ای، قربانی توسعه سارا ربیعی جنگل به اراضی بیش از نیم هکتاری گفته می شود که دارای درختانی با ارتفاعی بالای 5 متر و تاج پوشش بیش از 10 درصد (در تعریف ملی 5 درصد) بوده و یا درختان قادر باشند در حالت طبیعی به کیفیت مذکور برسند. اراضی که تحت کاربری زراعی، باغی و مسکونی...
ادامه مطلب...

قانون حمایت از منابع طبیعی

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 رضا شعبانی  دانشجوی دکتری حقوق خصوصی اصل 50 قانون اساسی: "در جمهوری اسلامی،حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند،وظیفه عمومی تلقی می گردد.از این رو فعالیت های اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران...
ادامه مطلب...

مدیون پند و نصیحت پدرم هستم

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 گفت و گو با "رضا زارع"، مدیر فنی و داخلی چاپخانهزارع ساری "رضا زارع"، مدیر فنی و داخلی چاپخانهزارع ساری است. بیست و هفت سال دارد و تحصیل کرده رشته مهندسی برق است. او هم مثل سایر اعضای خانواده اش از کودکی با کار در چاپخانه آشنا شد و حین تحصیل در امور طراحی، لیتوگرافی، چاپ و صحافی...
ادامه مطلب...

دستان ایثار و ابتکار

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 معلولان از جامعه جدا نشوند بارها از ایثارگری های معلمان ایرانی شنیده ایم. معلمی که در آتش سوخت تا دانش آموزان کلاسش را نجات بخشد تنها نمونه ای از هزاران نمونه از ایثارگری ها و فداکاری های معلمان سختکوش این مرزوبوم است. این بار نیز معلمی در شهرستان گلوگاه مازندران، ایثارو عشق...
ادامه مطلب...

توسعه یافتگی در گرو سلامت روان

IMAGE

سه شنبه, 02 آذر 1395 پاسخ به سوالات اساسی   گرد آوری و تدوین:  سید بابک میرمبینی، دانشجوی دکترای روانشناسی منانه ملاح ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی سیده فرزانه حسینی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی توسعه‌یافتگی هر جامعه به سلامت روان افراد آن جامعه بستگی دارد. عامل بسیاری از ناهنجاری‌ها و...
ادامه مطلب...

نیروی دریایی ناکام در مازندران

IMAGE

شنبه, 21 شهریور 1394 دکتر علی رستم نژاد نشلی:به نظر می رسد اولین تلاش های جدی برای تاسیس نیروی دریایی توسط ایران در زمان نادر شاه افشار وقوع یافت. نادرشاه به اهمیت تاسیس نیروی دریایی برای حفظ امنیت سر حدات شمالی ایران آگاه بود. تلاش هاویادگیری از کمک های جان التون کشتی ساز انگلیسی با مرگ نادر و سپس...
ادامه مطلب...

نویسندگی شغلی است که حساب معنوی آن پر است ولی حساب مالی آن خالی است!

IMAGE

دوشنبه, 25 فروردين 1393 ندا کلایی:در اواخر زمستان به سر می بریم. برف و سوز آن سرمای سختی را به وجود آورده است و به دنبال آن سوز جدایی از «اسفندیار زرکوب تهرانی» نیز برآن افزوده است. به یاد دارم، تقریباً سه سال پیش بود که با او آشنا شدم؛ زمانی که تازه کار خبرنگاری را درروزنامه بشیر مازندران شروع کرده...
ادامه مطلب...

دریا نیوز حیا کن؛صدا و سیما را رها کن!

IMAGE

پنج شنبه, 29 اسفند 1392 شبکه ی استانی در سایت هادریا نیوز حیا کن صدا و سیما را رها کن!ماهنامه ارمون:«دریا نیوز» را می توان جدی ترین منتقد صدا و سیمای مازندران نامید. این سایت، بارها و با عناوینی مختلف، صدا و سیما را مورد انتقاد قرار داده است. در یکی از این نوشته ها؛ دریا نیوز به آماری که مدیر و قائم...
ادامه مطلب...

 

 

 

 

 

 

 

  

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان