ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

اعتماد به نفس موجب خوشحالی پایدار است

ام البنين رمضان زاده، عضو هيات علمي دانشگاه و حقوقدان:

ام البنين رمضان زاده 29 ساله، عضو هيات علمي دانشگاه  آزاد  واحد بهشهر است و هفت سالی هست وکالت می کند. او رتبه 27 کنکور كارشناسي، رتبه ١٣ كنكور کارشناسی ارشد ارشد و رتبه برتر آزمون دکتری را کسب کرده بود و اکنون زیر پوشش بنیاد ملی نخبگان است. رمضانزاده امسال به عنوان مدیر گروه حقوق و دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه آزاد انتخاب شد.

چطور به حقوق علاقه مند شدید؟

از كودكي به رشته باستان شناسي  و حقوق علاقه مند بودم واين علاقه سبب شد تا در رشته علوم انساني ادامه تحصيل بدهم. از آنجايي كه پدر مرحومم معلم بودند و روياي تحصيل در مقاطع عالي را براي فرزندانشان در سر می پروراندند، تمام هم و غم خود را در ادامه تحصيل قرار دادم. البته از زندگي خانوادگي خود هم غافل نبودم ودر سال ٨٥  ازدواج كردم و به لطف خدا صاحب يك فرزند دختر هستم.

در ادامه چه برنامه ای دارید؟ در واقع هدف شغلی و حرفه ای تان چیست؟

هر چند اهداف زيادي را در سر دارم ولي در حال حاضر تنها هدفم خوش درخشيدن  به عنوان عضوي از اعضاي هيات علمي دانشگاه است. در نهايت همه اهداف و برنامه هاي آينده من  با اين نگرش است كه در مسيري گام بردارم كه حق تعالي راضي باشد و نهايتا به كمال برسم.

جایگاه زنان در این رشته کجاست؟ امیدی به بهبودی اوضاع زنان در آن دارید؟

اين رشته ها براي خانم ها دشوارتر از آقايان است به اين دليل كه وظيفه اصلي زن در خانواده و همسرداري و فرزند پروري است. به نظر من هيچ چيز نبايد در اين مسير مانع ايجاد كند. مديريت هر دوي اينها با هم توان و انرژي مضاعفي را مي طلبد كه با لطف خدا ممكن است.

چقدر به شانس معتقدید و فکر می کنید در مسیری که قدم برداشته اید خوش شانس بوده اید؟

جمله معروفي وجود دارد كه عميقا  به آن معتقدم و آن هم اين است كه "موفقيت هيچ وقت اتفاقي نيست"، پس تاثير شانس اگر هيچ نباشد شايد بتوان گفت انقدر اندك است كه مي توان ان را ناديده گرفت. البته در اين بين  لطف خدارا نبايد فراموش كرد چرا كه بسياري حتي با تلاش بيشتر از من نتوانستند به اين موفقيتها دست پيدا كنند. ازهمين رو هميشه شاكر و سپاسگزار اين معبود مهربان هستم.

خاطره جالبي برايم در اين رابطه وجود دارد كه ذكر آن خالي از لطف نيست سال ١٣٨٩ كه همه همكلاسي هاي دوران كارشناسي ارشد در حال آماده شدن براي آزمون دكتري بوديم و من تلاش مضاعفي مي كردم، يكي از همكلاسي هاي آن دوران كه آقايي بسيار ساعي و كوشا بودند كه اتفاقا خودشان را نيز براي آزمون آماده مي كرد به من گفت خانم رمضان زاده آنقدر براي آزمون تلاش نكنيد دوستانه به تو بگويم دخترها در دوره دكتري قبول نمي شوند. آن روز حتي كمي هم مضطرب نشدم چراكه يقين داشتم خداوند پاداش بنده اي را که تلاش مي كند، مي دهد. من اين را در آزمون هاي قبلي با عمق جان حس كرده بودم و الحمدلله در آن سال پذيرفته شدم اما آن دوستمان در سال بعد موفق به پذيرش شد.

موانعي كه شما در مسير فعاليت هاي اجتماعي خود با آن مواجه بوده ايد، چگونه است؟

دستيابي به موفقيت هيچ وقت آسان نيست و موانع موجود نيز طبيعي بود كه به لطف خدا از سر راه برداشته شد.

شما جزو افرادی هستید که به نوعی باعث خوشحالی در سال 95 شدید. نظرتان در این باره چیست؟

به نظر خودم اقدام خاصي انجام ندادم  و اين لطف دوستان است كه چنين نظري دارند.

به نظر شما چگونه می توان جامعه همواره عبوس و دارای بحران های متعدد را خوشحال کرد؟ خوشحالی که مقطعی نباشد، خاصه در جامعه زنان، پیشنهادی دارید؟

توانمند كردن انسان ها به خصوص زنان در هر زمينه اي كه استعداد و توانايي دارند به آنها اعتماد به نفس مي دهد و خوشحالي پايداري در آنها ايجاد خواهد كرد.

نوروز را در روزگار کنونی چگونه توصیف می کنید؟

نوروز همين الان هم  همان حال و هواي قديم را دارد  شايد ما هستيم كه بزرگ تر شده ايم و حس و حالمان فرق كرده، به هر حال بايد سعي كرد كه لذت برد.

نوروز این سالها با نوروز کودکی شما چه تفاوت هایی دارد؟

در نوروز كودكي عزيزاني در كنار ما بودند كه الان نيستند. البته يك فرق مهم و جالب هم وجود دارد، چرا كه قبلا عيدي مي گرفتم و الان عيدي مي دهم.

چكار کنید، فكر مي كنيد وقتتان هدر می رود؟

بعضي وقتها كه وقتم را در اينترنت براي كارهايي غير از كارهاي تحقيقاتي مي گذرانم واقعا حس مي كنم عمرم تلف شده است.

جای خالی بنفشه و پامچال روی لباس زنان مازنی

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 فاطمه حيدري شهابي، طراح لباس در گفتگو با ارمون: فاطمه حيدري شهابي در رشته طراحي تكنولوژي دوخت کارشناسی گرفت و کارشناسی ارشد طراحی لباس و پارچه. او مدرس دانشگاه آزاد واحد قائم شهر است. مزون "شاپرک" را در ساری مدیریت می کند. دوره های مختلف طراحی لباس از جمله خلاقيت در تزئينات...
ادامه مطلب...

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان