مجله ارمون - سام آقا محمدصادق، مدیر هتل جنگلی "سالاردره" و برگزیده ملی گردشگری : می خواهیم میهمانان با احساس مثبت به هتل برگردند

ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

سام آقا محمدصادق، مدیر هتل جنگلی "سالاردره" و برگزیده ملی گردشگری : می خواهیم میهمانان با احساس مثبت به هتل برگردند

 

پاییز رنگ رنگ در راه است، شاید دلتان بخواهد حالا که آرام آرام از تب و تاب تابستان گرم فارغ می شوید، دل به طبیعت بسپارید و هوایی تازه کنید؛ ساری، پیشنهاد ماست. ساری در شمال ایران علاوه بر جاذبه های شهری که از معماری دوره قاجار برایش باقی مانده، به دریا نزدیک است و جنگل. هر چه از سمت جنوب، از شهر خارج شوید، طبیعت چهره ی خیال انگیز و دلربایش را بیشتر نشان می دهد. درباره چشمه های آب معدنی باداب سورت چیزی شنیده اید؟ در دنیا کم نظیر است و در همین حوالی. سد سلیمان تنگه، یکی از زیباترین چشم اندازهای منطقه را به خودش اختصاص داده است. و طبیعت دودانگه و چهاردانگه، روستاهای سحرانگیز کیاسر...

از تماشا که فارغ شدید به مکانی نیاز دارید که استراحت کنید. هتل جنگلی "سالاردره" خودش به تنهایی می تواند یک تور طبیعت گردی تمام عیار باشد. و در پاییز دیدنی تر از بهار باطراوت، تابستان دلربا و زمستان خاطره انگیز. آرامش در دل طبیعت را در این هتل فریبا تجربه خواهید کرد. مجموعه ورزش های آبی مهیاست برای اینکه بدون دغدغه تفریح کنید و اگر خدای ناکرده کسالتی دارید، آب درمانی را در برنامه هایتان قرار دهید. سرو غذاهای ایرانی و تعدادی غذای مازندرانی، کار میل غذای شما را راحت می کند. درباره دیگر امکانات هتل "سالاردره" با مهندس سام آقا محمدصادق، مدیر مجرب و با کفایت این هتل که طی سالهای مدیریتش در این مجموعه، علاوه بر اینکه همواره به تعداد میهمانان "سالاردره" اضافه شده، با ایجاد امکانات مورد نیاز مسافران و شهروندان، باعث شده این هتل و محیط پیرامونی اش به مجموعه ای بی مانند تبدیل شود، به گفتگو نشستیم. پنجم مهر ماه به مناسبت روز جهانی گردشگری از آقا محمدصادق، برگزیده برتر ملی گردشگری با عنوان مدیر خلاق و مبتکر با اهداء لوح سپاس و تندیس قدردانی شد. کسب عناوین برتر در بخش های مختلف گردشگری و تقدیر از سوی نهادهای متعدد از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و کشور، اقامت میهمانان پرآوازه در این هتل، نیز دریافت گواهی ایزو، مؤید ذائقه شناسی آقا محمدصادق، خلاقیت و تدبیر اوست.

 

از آخرین تغییرات انجام شده در هتل با قدمت و جنگلی سالاردره بگویید که برای رفاه بیشتر میهمانان انجام شده است.

ساخت استخر و تالار بر گزاری همایش ها، عروسی، ولیمه، بازسازی و بهره برداری از ویلاهای جنگلی در دل جنگلهای شمال. همچنین برای رفاه بیشتر میهمانان در حال بازسازی آپارتمان های مجاورهتل و ساخت سفره خانه سنتی طرح چوب، تغییر دکوراسیون رستوران و فرانت آفیس هستیم.

از میهمانان تان بگویید که میان هتل ها و اقامتگاه های مختلف استان، سالاردره را انتخاب می کنند. از دلیل این انتخاب ها اطلاعی دارید؟

بله؛ نظافت و تمیزی هتل، برخورد خوب کارکنان با میهمانان و محیط جنگلی بسیار زیبا و آرامش بخش در این انتخاب موثر است.

شده با میهمانان، خاصه افراد هنرمند و اغلب محبوب و مشهور درباره نحوه میزبانی سالاردره بپرسید؟ چقدر این نقطه نظرات در تصمیمات شما و کارکنان هتل تاثیرگذار است؟

بله، معمولاً با ارائه فرم نظرسنجی و سامانه پیامکی الکترونیکی در راستای خشنودسازی میهمانان تلاش کرده ایم هتل سالاردره به مکانی دلپذیر برای اقامت و کار تبدیل شود، که حضور پرافتخار پرفسور سمیعی، دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و درمان، خوانندگان و هنرمندان نیز موید این امر است.

 

 

امکاناتی که سالهای اخیر به مجموعه سالاردره اضافه شده است چه تاثیری در افزایش درآمد هتل، نیز افزایش رضایت میهمانان داشته است؟

مطمئنا تأثیر خواهد داشت چون در جهت رفاه میهمانان است. استقبال شهروندان و مسافران در این باره گویاست.

مهندس، یکی از دغدغه هتلداران استان، خالی بودن اتاق های هتل ها، حتی در روزهای پیک سفر است، در این باره چه نظری دارید؟ اوضاع سالاردره چگونه است؟ شما چگونه می توانید در این خصوص اقدام کنید که اتاق هایتان خالی نماند؟

خوشبختانه هتل سالاردره از این موضوع مستثنی است. ما شش ماه اول سال از درصد بالای اشتغال بر خوردار بوده ایم. با ارائه خدمات عالی سعی می کنیم میهمانان ثابت هتل را حفظ نموده و مشتریان جدید را جذب نمائیم.

از نحوه جذب مشتری در روزهای غیر پیک بگویید. چند درصد ظرفیت هتل پر می شود؟

برگزاری فستیوال ها و ایجاد تخفیفات فصلی ویژه باعث شده به طور مثال از شانزدهم فروردین لغایت سی و یکم خرداد سال 1395 ضریب اشغال اتاق ها 98/60 درصد و طی همین مدت زمان در سال 1396، 16/66 درصد اتاق ها پر باشند.

طی دو سه سال گذشته، منطقه دودانگه و محور کیاسر مورد توجه بیشتر گردشگران قرار گرفته است. این امر در موقعیت سالاردره تاثیری داشته است؟

در واقع این این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند تعدادی از گردشگران و مسافرانی که برای بازید از مناطق ذکر شده می آیند، برای اقامت هتل سالار دره را انتخاب می نمایند.

فکر می کنید با رونق گردشگری در ساری و محور کیاسر، نیاز به احداث اقامتگاه ها و هتل های بیشتری وجود دارد؟

اگر با مطالعه و تحقیقات انجام شود، چرا که نه.

وضعیت گردشگری استان را نسبت به سالهای ابتدایی که مسوولیت هتل سالاردره را به عهده گرفتید، چطور ارزیابی می کنید؟ آیا انتظاری که داشتید محقق شد؟

با توجه به رکود اقتصادی در کل کشور، بازار گردشگری و سفر دچار رکود شده است و وجود رقبا در کشورهای همسایه با هزینه های کمتر مزید بر علت است که گردشگری از رشد لازم و مورد انتظار برخوردار نباشد.

سالاردره یکی از مجموعه هایی است که معمولاً بالاترین امتیاز را در معیارهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به دست می آورد. شما دلیل این امر را در چه می دانید؟ چقدر موقعیت مکانی و جنگلی بودن محیط اطراف هتل در جذب مشتری و به تبع رضایت بیشتر و کسب امتیاز بیشتر تاثیر دارد؟

هتل سالاردره تمام سعی خود را خواهد کرد و می کند که میهمانان احساس خوب و مثبتی داشته باشند. همکاران من در هتل سالاردره برای میهمانان وقت می گذارند و پیگیر انتقادات و پیشنهادات میهمانان هستند. احترام و تکریم میهمانان حق مسلم همه میهمانان است، مقوله ای که در هتل سالاردره به دقت رعایت می شود.

از ابتدای ورودتان به هتل تاکنون چه تغییراتی در تعداد و وضعیت کارکنان هتل به وجود آمده است؟

از تعداد 25 نفر به تعداد 75 نفر پرسنل رسیده است، که این نشان دهنده رشد چشمگیر آن است.

چه تعداد از میهمانان شما در سال گذشته و امسال خارجی بودند؟ آماری وجود دارد؟ اطلاع دارید این میهمانان با چه هدفی به مازندران سفر کردند و چرا سالاردره انتخاب آنها بود؟

از اول فروردین سال 1395 لغایت دوازدهم شهریور همین سال تعداد میهمانان خارجی ما 207 نفر بودند. از نخستین روز سال 1396 تا دوازدهم شهریور ماه سالجاری این تعداد به 340 نفر افزایش داشته است.

بله، در سیستم ثبت می شود، اغلب به منظور سیاحت و گردشگری وارد هتل می شوند زیرا هتل در دل جنگل قرار گرفته و امکانات رفاهی و آسایش برای آنها فراهم شده است.

شما اقدامی برای افزایش تعداد میهمانان خارجی انجام می دهید؟

بله در این راستا با آژانس های مسافرتی قرارداد منعقد کرده ایم. همچنین با شرکت در همایش ها و نمایشگاههای بین المللی موجب شناخته شدن بیشتر هتل سالاردره خواهد شد. ارسال پکیج تبلیغاتی هتل به سفارت خانه های خارجی در ایران نیز در دستور کار هتل قرار دارد و انجام می شود.

ببینید، این روزها هتل در کشورهای مختلف مثلا در ترکیه، کشور همسایه به تنهایی خودش جاذبه است و اجرای برنامه های مختلف توسط متولیان این هتل ها، اوقات خوش و خاطره انگیزی برای گردشگران رقم می زنند. سالاردره با توجه به قوانینی که در کشور وجود دارد، چگونه برای رضایت بیشتر میهمانان و سرگرم شدن شان اقدام کرده اید؟ توری برگزار می کنید؟

نمایش فیلم و پخش موسیقی در اتاق ها، تجهیز وسایل ورزشی و تفریحی در هتل، ارائه موسیقی زنده و رادیو طبیعت جزو برنامه های ماست.

از برنامه های در دست اقدام هتل بگویید. سالاردره با چه ویژگی هایی می تواند همچنان خاص بماند و انتخاب مشتریانش باشد؟

احداث کافی شاپ در فضای باز، پیست اسب دوانی، ایجاد مسیر مخصوص جهت ایجاد پیست دوچرخه سواری و احداث آپارتمان از پروژه های بعدی سالاردره است.

نظرتان درباره احداث هتل در استان چیست؟ واقعا ما به این تعداد هتل نیاز داریم؟

با توجه به موقعیت استان مازندران و جذب بیشتر گردشگر و ورود مسافر طی سال به این استان، همچنان از داشتن هتل های متعدد محروم است به ویژه هتل هایی که درآمد اقشار مختلف را در نظر بگیرد و با توجه به آن برنامه ریزی کرده و خدمات ارائه کند.

ساروی ها چه اقداماتی باید انجام دهند که از موقعیت بهتری در معادله گردشگری برخوردار شده و از این راه درآمد کسب نمایند؟

ببنید؛ اگر هر فرد در هر مرتبه ای، اصول کاری، نظم، انظباط، قانونمند بودن، برخورد خوشایند با مشتریان، ارتباط درست، دریافت انتقاد و پیشنهاد مشتریان را سر لوحه کار خود نماید، مطمئناً در هر زمینه ای موفق می شود.

اگر مدیر هتلی در ساری نبودید، ممکن بود این شهر را برای اقامت و تفریح انتخاب کنید؟ چرا؟

اقامت بله. ولی متاسفانه درباره ساری آنقدرها که باید اطلاع رسانی خوب و درست صورت نگرفته است. مناطق دیدنی مثل لولت کیاسر، باداب سورت و نقاط بکر این بخش از ساری معرفی نشده است. دودانگه و چهاردانگه با طبیعت فوق العاده نیاز به شناسانده شدن دارند. البته می بایست حواس مان به طبیعت باشد که مشکلات زیست محیطی که برای تعدادی از مناطق استان به وجود آمده برای اینجا اتفاق نیافتد.

چقدر این احتمال وجود دارد که ساری را به سایر ایرانی ها و حتی خارجی ها پیشنهاد بدهید؟

بله، صد در صد به دلیل جاذبه گردشگری که ساری دارد، به خصوص طبیعتی که بیشتر مردم کشورمان از آن محروم هستند. به طور مثال می توان طی تابستان در ساری گرمای 38 درجه و در مناطق ییلاقی در فاصله حدود 40 دقیقه ای، هوای خنک را تجربه کرد.

اگر می توانستید تنها یک تغییر در ساری انجام دهید، آن تغییر کدام بود؟

خدا را شاکرم که لیاقت تجربه زندگی در این طبیعت را داشته ام.

 

 

 

 

 

هتلهای لوکس با حفط اصالت بومی؛یک تیر با دو نشان

IMAGE

جمعه, 24 آذر 1396     هتلهای لوکس با حفط اصالت بومی؛  یک تیر با دو نشان   سارا ربیعی   ساخت هتل هایی که در بطن معماری نوین به معماری بومگرا و زمینه گرا متناسب با منطقه مورد نظر می پردازند قطعاً نه تنها گردشگران داخلی که گردشگران خارجی را نیز برای اقامت بیشتر در آن منطقه وسوسه می کند. ساخت امکانات...
ادامه مطلب...

اینجا، زندگی جریان دارد...

IMAGE

جمعه, 24 آذر 1396     اینجا، زندگی جریان دارد... سارا ربیعی آرامشی که در این کلبه بوم گری در قلب جنگلهای سوادکوه  وجود دارد را در هیچ کجای این شهرهای ماشینی نمی توان یافت. مشغول کارم بودم که تلفن همراهم زنگ خورد و من بعنوان خبرنگار حوزه گردشگری از طرف میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران  به یک...
ادامه مطلب...

یونانی میانکاله تکه پاره شد

IMAGE

جمعه, 24 آذر 1396     یونانی میانکاله تکه پاره شد سارا ربیعی چندین سال پیش بر اثرآتش سوزی، کشتی تجاری متعلق به شرکت ملی نفت در ساحل میانکاله بهشهر به گل نشست. این کشتی سوخته که برای مردم و گردشگران به مثابه کشتی یونانی در ساحل کیش بود بعد از سال ها با فروش در مزایده تکه پاره شد و دیگر اثری از آن...
ادامه مطلب...

راه، اولین قدم برای رسیدن

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 گردشگری سلامت از حرف تا واقعیت سارا ربیعی بسترهای لازم برای گردشگری سلامت در مازندران هنوز فراهم نشده است و رسیدن به قطب گردشگری سلامت در مازندران از حرف تا واقعیت فاصله بسیار دارد. بیست و هفتملغایت بیست و نهم مرداد ماه  سال 1393رامسر میزبان نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین...
ادامه مطلب...

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اعلام کرد کنترل تناژ جاده‌ای در 16 محور ارتباطی مازندران

IMAGE

سه شنبه, 06 آبان 1393 مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از ایجاد هماهنگی با مسئولان راه و شهرسازی برای اطلاع از وجود دوربین‌های متخلف‌سنج خبر داد و گفت: کنترل تناژ جاده‌ای نیز در 16 محور استان مازندران نیز انجام می‌شود. احمدآفرین محمدزاده با بیان اینکه 132 شرکت حمل کالا و 159 شرکت مسافری در...
ادامه مطلب...

عطر روستا

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 با چند مسیر گردشگری روستایی مازندران آشنا شوید اشکان جهان آرای با چند مسیر گردشگری روستایی مازندران آشنا شوید؛ روستاهایی که نام‌شان را شاید کمتر شنیده‌اید یا کمتر برای روستاگردی به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده‌اید.   روستاها در ذات خود دارای جاذبه‌های طبیعی، تاریخی یا...
ادامه مطلب...

آوای بهشت تورا به خود می خواند

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 سوادکوه لبریز از نوروز   سارا ربیعی   کوله بارت را بردار،تا کی می خواهی زل بزنی به دیوارهای تنهایی اتاقت؟بلندشو،مگرتیک تاک ساعت عمررا نمی شنوی؟تاکی می خواهی بنشینی و تماشاگرگذرعمر دراین کنج عزلت باشی؟ برخیز!،کوله بارت را بردار و راهی جاده شو و لذت ببراز این ناشناخته ها...از...
ادامه مطلب...

پاییز خمارانگیزعروس

IMAGE

دوشنبه, 01 آذر 1395 زهرا اسلامی عروس شهرهای ایران در مرز میان استان های گیلان و مازندران این روزها زیباتر از همیشه است؛ دریا درخشان، جنگل رنگ رنگ و مه گرفته و آسمان هر لحظه آبستن باران. در این شهر کوچک بی نظیر می توان با خدا خلوتی عاشقانه داشت، می گویید نه؟ امتحان کنید. شاید بارها امتحان کرده اید...
ادامه مطلب...

هوای اشرف، درمان می کند

IMAGE

دوشنبه, 01 آذر 1395 مه را با باران ريز پاییزی در سكوت گوش نواز یک جنگل تاريخي، تصور و صداي پرندگان را هم به آن اضافه كنيد، از بلنداي استخري بزرگ و زيبا كه به چشمه اي شباهت دارد. اين تصوير در دل جنگل بي بديل هيركاني بهشهر، شكوهي دارد كه بايد ببینيد تا باور كنيد. شاه عباس صفوي انگار بيشتر از ما عاشق...
ادامه مطلب...

کیش و مات کشتی تفریحی خزر

IMAGE

دوشنبه, 01 آذر 1395 گردشگری دریایی، هزار راه نرفته... سارا ربیعی   قصه گردشگری دریایی در سواحل خزر تراژدی بی پایان حوزه گردشگری استان مازندران است.براساس بررسی های انجام شده غالب گردشگران به‌خاطر دریا و ساحل وارد استان می‌شوندو رنگ زندگی را به شهرهای مازندران می پاشند، اما  با  تمام اینها باید...
ادامه مطلب...

سام آقا محمدصادق، مدیر هتل جنگلی "سالاردره" و برگزیده ملی گردشگری : می خواهیم میهمانان با احساس مثبت به هتل برگردند

IMAGE

یکشنبه, 16 مهر 1396   پاییز رنگ رنگ در راه است، شاید دلتان بخواهد حالا که آرام آرام از تب و تاب تابستان گرم فارغ می شوید، دل به طبیعت بسپارید و هوایی تازه کنید؛ ساری، پیشنهاد ماست. ساری در شمال ایران علاوه بر جاذبه های شهری که از معماری دوره قاجار برایش باقی مانده، به دریا نزدیک است و جنگل. هر چه از...
ادامه مطلب...

ما سرمایه گذاری کرده ایم

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 گفتگو با مدیر نخستین هتل سبز کشور:   مدیریت سبز را باید از خودمان آغاز کنیم.       هتل "کوثر" رامسر در هجدهمین همایش صنعت و خدمات سبز که توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار می شود، عنوان" واحد خدمات سبز کشور" را کسب کرد و تندیس سیمین این همایش به امیرحسین مسعودی، مدیر این هتل...
ادامه مطلب...

راهنمای تور، بهترین تصمیم زندگی ام بود

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 گففتگوی ارمون با دکتر بنفشه فراهانی، راهنمای تور برتر کشور در سال 95: زهرا اسلامی   بنفشه فراهانی 43 ساله است، کارشناسی را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به پایان رساند و از اواسط دوره کارشناسی بود که به رشته گردشگریعلاقه مند شد. او اکنون دکتری گردشگری دارد. خودش می گوید:«حقیقتش...
ادامه مطلب...

تیشه به ریشه ی کهن ترین جنگل های جهان

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 محمدرضا شکری امیری   در تاریخ آمده است که ایرانیان از دیرباز علاقه مند به کاشت درخت بودند. به همین دلیل است که در ایران بوستان ها و باغ های با شکوه و زیبای بسیاری وجود داشته است. از پاسارگاد، پایتخت کوروش، پایتختی در میان پردیس ها می توان نام برد که به گواه باستان شناسان،...
ادامه مطلب...

آغاز توسعه از روستاها

IMAGE

شنبه, 25 دی 1395 ضرورت مزرعه گردشگری تهمینه اسدی امیری دانشجوی دکتری گردشگری توسعه در کشورهای جهان سوم به طور اعم از مناطق روستایی و به طور اخص از بخش کشاورزی آغاز می شود. مسائل اساسی فقر گسترده، نابرابری در حال رشد، رشد سریع جمعیت و بیکاری فزاینده تماماً ریشه در رکود و اغلب سیر قهقرایی زندگی...
ادامه مطلب...

سفر به گرجستان

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 یک آسمان ابری فراخ زهرا اسلامی   تابستان امسال، اختتامیه جشنواره مطبوعات که برگزار شد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مقرر کرد برگزیدگان نخست بخش های مختلف این جشنواره به سفری خارج از کشور اعزام شوند. مقصد از ترکمنستان تا قزاقستان متغییر بود. اما سرانجام بعد از ایام...
ادامه مطلب...

خاطره و ثروت

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 بازآفرینی بناهای تاریخی و قدیمی، فرصتی بُرد بُرد تهمینه اسدی امیری دانشجوی دکترای گردشگری زمانی که صحبت از بناهای قدیمی و تاریخی به میان می آید، کلید واژه اصلی با تاکید بر معماری است. معماری"هنر خوب زیستن و تبلوری از فرهنگ یک جامعه در گذر زمان" معنی می شود، که مراد از فرهنگ در...
ادامه مطلب...

هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه هتل سازی و هتل داری در استان نباید تفننی باشد، افزود: هتل های استان باید دارای سرویسی حرفه ای در حوزه گردشگری، پذیرش و اسکان مسافر باشند. دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در نوروز...
ادامه مطلب...

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خبر داد خدمت‌رسانی هلال احمر به 800 هزار گردشگر نوروزی

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: در فروردین امسال ۸۰۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات جمعیت هلال‌احمر این استان بهره بردند. مهدی ولی‌پور اظهار داشت: از آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 25 اسفند 93 تا 14 فروردین 94، بیش از 800 هزار گردشگر و مسافر...
ادامه مطلب...

بزرگ نیا:سه میلیون مسافر از روستاهای مازندران دیدن کردند

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون ، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان از روستاها سه میلیون و ۱۷ هزار و ۵۸۰ نفر و شمار گردشگران اقامت گزین در روستاها، دو میلیون و ۶۳۳ هزار و ۵۵۲ نفر - شب بوده است. دلاور بزرگ نیا کل بازدیدهای نظارتی انجام شده از واحدهای اقامتی،...
ادامه مطلب...

 

 

 

 

 

 

 

  

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان