مجله ارمون - هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

ارمون، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه هتل سازی و هتل داری در استان نباید تفننی باشد، افزود: هتل های استان باید دارای سرویسی حرفه ای در حوزه گردشگری، پذیرش و اسکان مسافر باشند.

دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در نوروز سال جاری استقبال از مسافران و گردشگhttps://tse3.mm.bing.net/th?id=HN.608040255773803943&w=182&h=142&c=7&rs=1&qlt=90&o=4&pid=1.7ران در مازندران وضعیت مطلوبی  داشته است، اظهارداشت: برای ایجاد شرایط اقتصادی مناسب باید به دو مقوله گردشگری داخلی و خارجی توجه جدی شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش خصوصی گردشگری را به اوج می رساند باید از این ظرفیت ها در گردشگری مازندران استفاده کرد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین فشار پذیرش مسافر بر دوش کمپ ها، مدارس و یا زائر سراها بوده است و اقامت تقریبا بالای ۵۰۰ هزار نفر شب  در این مراکز ثبت شد، تصریح کرد: باید خدمات هتلینگ و تنوع پکیج های سفر در هتل ها در دستور کار برای جذب مسافر در هتل ها قرار گیرد.

بزرگ نیا اشاره کرد: در سال جاری برای تعیین نرخ های استاندارد نشده هتل ها در استان دخالت کرده ایم.

وی با اعلام اینکه علاوه بر گردشگری داخلی باید گردشگری خارجی نیز در دستور کار قرار گیرد، گفت:  باید اقامتگاهها و هتل ها برای پذیرش توریست و گردشگر خارجی مهیا شود.

بزرگ نیا با بیان اینکه برای بالا بردن بازده اقتصادی استان مازندران در چرخه گردشگری باید به فکر تکمیل هتل های ۴ و ۵ ستاره برای پذیرش مسافر خارجی بود، تصریح کرد: عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران نشان دهنده قدرت مدیریت استان در حوزه میزبانی بود و باید نیم نگاهی به حوزه اقتصادی داشته باشیم که در این خصوص باید مدیریت صورت گیرد.

بزرگ نیا تصریح کرد: به دلیل پراکندگی آثار تاریخی در مازندران باید به احداث مکان ها، اقامتگاه های ارزان قیمت بپردازید تا مسافران و گردشگران بتوانند استان را بهتر بشناسند.

دبیر ستاد اجرایی مازندران با بیان اینکه در سال جاری صندوق توسعه ملی برای ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره ۵۰ درصد اعتبار در نظر گرفته است که تا یکسال و نیم آینده نهایی خواهد شد، گفت: ۶ اثر توسط مازندران به صندوق احیا برای مرمت پیشنهاد داده شد اما تا کنون سرمایه گذاری اعلام همکاری نکرد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه کمتر استانی به اندازه مازندران تنوع گردشگری دارد، اظهارداشت: مازندران از کمپ های کوهستانی، جنگلی، دریایی، کشاورزی و گردشگری روستایی می تواند برای ورود مسافر استفاده کند.

وی بیان کرد: مازندران برای توزیع سفر باید مناطق ناشناخته در استان را شناسایی و به مردم معرفی کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع و دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه ظرفیت هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر برای خدمات رسانی به مسافران قابل تقدیر است، گفت: خدمات دهی به مسافران و گردشگران در همه حوزه ها و بخش ها از وضعیت خوب و مناسبی برخوردار است.

سفر به گرجستان

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 یک آسمان ابری فراخ زهرا اسلامی   تابستان امسال، اختتامیه جشنواره مطبوعات که برگزار شد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مقرر کرد برگزیدگان نخست بخش های مختلف این جشنواره به سفری خارج از کشور اعزام شوند. مقصد از ترکمنستان تا قزاقستان متغییر بود. اما سرانجام بعد از ایام...
ادامه مطلب...

خاطره و ثروت

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 بازآفرینی بناهای تاریخی و قدیمی، فرصتی بُرد بُرد تهمینه اسدی امیری دانشجوی دکترای گردشگری زمانی که صحبت از بناهای قدیمی و تاریخی به میان می آید، کلید واژه اصلی با تاکید بر معماری است. معماری"هنر خوب زیستن و تبلوری از فرهنگ یک جامعه در گذر زمان" معنی می شود، که مراد از فرهنگ در...
ادامه مطلب...

هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه هتل سازی و هتل داری در استان نباید تفننی باشد، افزود: هتل های استان باید دارای سرویسی حرفه ای در حوزه گردشگری، پذیرش و اسکان مسافر باشند. دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در نوروز...
ادامه مطلب...

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خبر داد خدمت‌رسانی هلال احمر به 800 هزار گردشگر نوروزی

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: در فروردین امسال ۸۰۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات جمعیت هلال‌احمر این استان بهره بردند. مهدی ولی‌پور اظهار داشت: از آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 25 اسفند 93 تا 14 فروردین 94، بیش از 800 هزار گردشگر و مسافر...
ادامه مطلب...

بزرگ نیا:سه میلیون مسافر از روستاهای مازندران دیدن کردند

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون ، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان از روستاها سه میلیون و ۱۷ هزار و ۵۸۰ نفر و شمار گردشگران اقامت گزین در روستاها، دو میلیون و ۶۳۳ هزار و ۵۵۲ نفر - شب بوده است. دلاور بزرگ نیا کل بازدیدهای نظارتی انجام شده از واحدهای اقامتی،...
ادامه مطلب...

 

 

 

 

 

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان