مجله ارمون - مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خبر داد خدمت‌رسانی هلال احمر به 800 هزار گردشگر نوروزی

ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خبر داد خدمت‌رسانی هلال احمر به 800 هزار گردشگر نوروزی

ارمون، سرویس گردشگری: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: در فروردین امسال ۸۰۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات جمعیت هلال‌احمر این استان بهره بردند.http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/08/14/13920814000729_PhotoA.jpg

مهدی ولی‌پور اظهار داشت: از آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 25 اسفند 93 تا 14 فروردین 94، بیش از 800 هزار گردشگر و مسافر نوروزی با مراجعه به پست‌های هلال‌احمر استان، خدمات لازم را دریافت کردند.

وی اضافه کرد: 727 هزار نفر با مراجعه به ایستگاه‌های ایمنی و راهنمایی، 9 هزار و 960 نفر با مراجعه به ایستگاه‌های سلامت، 9 هزار و 186 نفر با مراجعه به خیمه‌های نماز، 7 هزار و 404 هزار نفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و یک‌هزار و 340 نفر با مراجعه به ایستگاه‌های طرح داوطلب‌یار، خدمات مورد نیاز سفر را دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: تاکنون بیش از 650 هزار بسته فرهنگی، بروشور اطلاع‌رسانی و نقشه راه‌ها و اماکن تفریحی و تاریخی بین مسافران نوروزی توزیع شد.

ولی‌پور ادامه داد: برای اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در مازندران، علاوه بر 40 پست مزبور 34 خیمه نماز، 31 نمایشگاه محصولات فرهنگی و تجهیزات امدادی و 35 ایستگاه سلامت تجهیز شد و 2 هزار و 29 عضو جوان و 191 عضو داوطلب برای ارائه خدمات مزبور در پست‌های ایمنی و سلامت مشارکت داشتند.

پوشش امدادی 543حادثه در مازندران/انتقال 203مصدوم به مراکز درمانی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران همچنین با اشاره به پوشش امدادی 543 حادثه از آغاز طرح‌های نوروزی این جمعیت، گفت: ارائه خدمات امدادی لازم به 161 سانحه‌ جاده‌، 9 حادثه کوهستان، 73 فقره حوادث متفرقه و همچنین 300 فقره فوریت‌های امدادی مراجعان به پایگاه‌های امدادی، از جمله خدمات ارائه شده امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال‌احمر استان مازندران بوده است.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات امدادی لازم به 6 هزار و444 مصدوم، درمان سرپایی 6 هزار و 241 نفر، اسکان اضطراری 2 هزار و 144 نفر و انتقال 203 مصدوم به مراکز درمانی، از دیگر خدمات نجات‌گران هلال‌احمر استان مازندران در نوروز امسال بوده است.

ولی‌پور گفت: در این عملیات‌ها 3 هزار و 632 نفر در قالب 949 تیم امدادی با به کارگیری 268 دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی مشارکت داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مازندران خاطر نشان کرد: بی‌تردید خدمت‌رسانی و تمهید شرایط برای حضور بی‌دغدغه این تعداد از گردشگران، مستلزم برنامه‌هایی بود که از حداقل سه ماه قبل در کارگروه‌ها و جلسات متعدد کارشناسی در جمعیت استان مورد نیازسنجی و بحث و بررسی قرار گرفت.

این مسئول در پایان افزود: در نوروز امسال، 35 دستگاه آمبولانس، 12 دستگاه خودروی نجات، 30 دستگاه خودروی پشتیبانی امدادی و 30 دستگاه موتورسیکلت امدادی در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی به کارگیری شدند تا خدمت‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام پذیرد.

 

سفر به گرجستان

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 یک آسمان ابری فراخ زهرا اسلامی   تابستان امسال، اختتامیه جشنواره مطبوعات که برگزار شد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مقرر کرد برگزیدگان نخست بخش های مختلف این جشنواره به سفری خارج از کشور اعزام شوند. مقصد از ترکمنستان تا قزاقستان متغییر بود. اما سرانجام بعد از ایام...
ادامه مطلب...

خاطره و ثروت

IMAGE

دوشنبه, 23 اسفند 1395 بازآفرینی بناهای تاریخی و قدیمی، فرصتی بُرد بُرد تهمینه اسدی امیری دانشجوی دکترای گردشگری زمانی که صحبت از بناهای قدیمی و تاریخی به میان می آید، کلید واژه اصلی با تاکید بر معماری است. معماری"هنر خوب زیستن و تبلوری از فرهنگ یک جامعه در گذر زمان" معنی می شود، که مراد از فرهنگ در...
ادامه مطلب...

هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه هتل سازی و هتل داری در استان نباید تفننی باشد، افزود: هتل های استان باید دارای سرویسی حرفه ای در حوزه گردشگری، پذیرش و اسکان مسافر باشند. دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در نوروز...
ادامه مطلب...

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران خبر داد خدمت‌رسانی هلال احمر به 800 هزار گردشگر نوروزی

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون، سرویس گردشگری: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت: در فروردین امسال ۸۰۰ هزار گردشگر نوروزی از خدمات جمعیت هلال‌احمر این استان بهره بردند. مهدی ولی‌پور اظهار داشت: از آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 25 اسفند 93 تا 14 فروردین 94، بیش از 800 هزار گردشگر و مسافر...
ادامه مطلب...

بزرگ نیا:سه میلیون مسافر از روستاهای مازندران دیدن کردند

IMAGE

شنبه, 15 فروردين 1394 ارمون ، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان از روستاها سه میلیون و ۱۷ هزار و ۵۸۰ نفر و شمار گردشگران اقامت گزین در روستاها، دو میلیون و ۶۳۳ هزار و ۵۵۲ نفر - شب بوده است. دلاور بزرگ نیا کل بازدیدهای نظارتی انجام شده از واحدهای اقامتی،...
ادامه مطلب...

 

 

 

 

 

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان