ماهنامه ارمون

آخرین خبرها :

یادت هست چه مصیبتی کشیدم؟!

قاسم رضایی که شده برترین فرنگی کار تاریخ کشتی ایران:

 

برای الصاق شدن به تاریخ فقط به یک فرصت نیاز داشت که آن را در مرداد 95 مهیا دید و اشتباه نکرد و نصیب خود ساخت. او شده تاریخی ترین فرنگی کار کشتی ایران و برای یگانه شدن و اولین دو مداله شدن در المپیک ها، پنج سال تمام چشم بر هر لذتی بست.

قاسم رضایی در سال 2010 قصد داشت بلیتی دائمی به مقصد باکو بگیرد اما زندگیش چنان یک داستان باورنکردنی عوض شد و دیگر کسی نیست که توانایی هایش برای اینکه دردانه فرنگی باشد نادیده بگیرد.

رضایی یکی از کسانی بود که در سال تمام شده، باعث شادمانی مان شد و به پهنای دل، ما را لبریز از شوق کرد.

گپ کوتاه مان با این ستاره آملی وزن 98 کیلوگرم دنیا را بخوانید:

حالا شدی پرافتخارترین کشتی گیر فرنگی ایران در المپیک ها.حتی فراتر از حمید سوریان.

آمار و ارقام اینجور می گوید اما خودم احساس می کنم که اینگونه نیست و حتما هم نیست! ستاره های زیادی در کشتی فرنگی داریم.

بله اما هیچکدام دو نشان در المپیک ها نداشته اند.

خدا را را شکر می کنم که توانستم به این جایگاه برسم. فقط می گوییم مدال اما خیلی ها نمی دانند که چقدر زجر کشیدیم برای این مدال ها.

به سال 2010 برگردیم حتی نزدیک بود به کشور آذربایجان بروی و برای همیشه آنجا بمانی. اما بالاخره حقت را گرفتی.

 

بله. خوشبختانه درست متوجه منظورم شدید. سال های سختی را گذراندم. زمانی بود که یک تمام شده تصور می شدم. خیلی ها خواستند تا نباشم اما یکی صدایم زد. خدا را می گویم. گفت بمان و عرق بریز و حقت را بگیرد.

ولی گرفتن یک طلا و یک برنز المپیک و یک نقره جهان عملکردت را در 5 سال بازگشتت به تیم ملی دست نیافتنی کرده. چطور توانستی پس از دو سال دوری، با چنین قدرتی برگردی؟

شاید باورت نشود. تا مرز کنار  گذاشتن کشتی هم رفتم. یعنی وقتی که دیدم رهایم نمی کنند و آزار می بینم، گفتم کشتی را بگذارم کنار و بشینم درسم را بخوانم و بیخیال کشتی شوم. یادت هست دیگر؟ آن موقع من یک برنز جهان داشتم اما خیلی تلخ کنارم گذاشتند ولی سردی خیلی زود به گرمی تبدیل شد. دوستانم پس از خدا دلم را گرم کردند.

خوش شانس هم بودی. ناگهان چند دوپینگی معرفی شدند و راه و مجال برایت باز شد.

من که دوست ندارم خار به چشم دشمنم برود چه برسد به محرومیت دوستانم. اما آن اتفاقات هم بی تاثیر نبود هر چند من فرصت مقابله با آنها را هم نداشتم که بجنگم. یعنی اجازه نمی دادند ولی پس از اینکه به دوبنده تیم ملی رسیدم هم، شانسی نیاوردم.

استانبول 2011. برگشتی به تیم ملی و رفتی به جهانی ولی دوباره بدشانسی آوردی.

می خندد) بله. خودم به اسرائیل. خب نباید کشتی می گرفتم. آن همه سعی کردم و دوباره دوبنده را گرفتم ولی چه سود که حتی یک دقیقه کشتی نگرفتم. منتها برای سال های بعدی انگیزه گرفتم.

سال 95 به خوبی سال 91 برایت نبود لابد؟

 

مکث) راستش نه، برنز المپیک ریو به زیبایی طلای المپیک لندن نبود اما باز هم برایم اهمیت زیادی داشت. می گویند یک برنز المپیک اندازه 3 تا طلای جهان می ارزد.

این بار به حریف کوبایی ات باختی که خیلی جوان بود. زورت نرسید. پیر شدی؟

 (خنده های بلند) همین حالا با او کشتی بگیرم شکستش می دهم. بالاخره کشتی است دیگر، ممکن است ببازی؛ چه کسی تا حالا نباخته است. من به آرتور الکسانیان ارمنستانی فکر می کردم. همه ما را در فینال می دیدند. ایراد منم این بود که خیلی زود به او فکر می کردم. اما در هر صورت توانستم مدال بگیرم.

خصیصه تو همیشه همین بوده، بازگشت با مدال از مسابقات مهم.

و البته جنگیدن حتی وقتی که حق توست که در تیم ملی باشی. یادت هست چه مصیبتی کشیدم؟ مجبور شدم در انتخابی های تیم ملی آن فشار را تحمل کنم. بعدشم رفتم مسابقات بین المللی و نتیجه گرفتم. تازه آن موقع دوبنده را به طلایی المپیک قبلی دادند.

خلاصه 95 خودت را توصیف کن.

شش ماه سخت و عصبی و خسته کننده و آخرش لذت بخش و عالی و شش ماه دوم دورهمی های زیاد با دوستان و پس از مدت ها نفس کشیدم. کم کردن خلاهای درونی و نفس کشیدن درست و حسابی. راستی به درس هایم هم خوب رسیدم.

اوضاع در سال 96 چطور می گذرد؟

نمی دانم چه پیش می آید. فعلا می خواهم از نوروز لذت ببرم. سال های زیادی است که عید نداشتم اما 96 می خواهم دلی از عزا دربیاورم.

یعنی سفر بروی؟

 

نه نه کجا بهتر از پیش پدر و مادر بودن. کلی رفیق با مرام دارم که برنامه ریزی کردم عید را با آنها باشم و لذت ببرم. برنامه هام حول خانواده ام تنظیم شده و دوست ندارم زیاد از آنها دور باشم.

 

نخستین جشنواره فیلم و عکس نوروزی برگزار می شود

  نخستين جشنواره فيلم و عكس مردمي با موضوع سفرهاي نوروزي از سوی مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار می‌شود.
در فراخوان نخستين جشنواره فيلم و عكس مردمي با موضوع سفرهاي نوروزي مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان ميراث فرهنگي از عموم مردم ايران دعوت شده است تا عكس و فيلم‌هاي كوتاه خود با موضوع سفر گردشگري، طبيعت‌گردي، جاذبه‌هاي طبيعي، فرهنگي، تاريخي، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و آداب و سنن ويژه نوروز برای شركت در این جشنواره به يكي از شيوه‌هاي زير در معرض داوري قرار دهند:
ـ ارسال مستقيم عكس و فيلم كوتاه به ايميل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ـ آپلود برروي صفحه شبكه اجتماعي خود در اينستاگرام با هشتک #tourismiran يا # توريسم ـ ايران
ـ  آپلود بر روي صفحه شبكه اجتماعي خود در لنزور و آپارات با هشتك # توريسم  ـ ايران
ـ آپلود بر روي بخش ويژه جشنواره توريسم ايران در پرتال جامع گردشگري به آدرس:
www.tourismiran.ir
ـ درج هشتک شهري كه عكس يا فيلم در آنجا گرفته شده است در ذيل هر اثر الزامي است. بدين منظور هزار هشتک با عناوين شهرهاي ايران در اين شبكه‌ها تعريف شده است.
 مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در فراخوان خود تاكيد كرده مهلت زماني انتشار و ارسال عكس و فيلم سفرهاي نوروزي  تا 30 فروردين 1394 است
آثار ارسالی به نخستين جشنواره فيلم و عكس مردمي با موضوع سفرهاي نوروزي از سوی هيات داوران مورد بررسي و داوري قرار می‌گیرد و به برگزیدگان جوايز ارزشمندی اهدا خواهد شد.
هدف از برگزاري نخستين جشنواره فيلم و عكس مردمي با موضوع سفرهاي نوروزي، معرفي جاذبه‌هاي گردشگري و ميراثي ايران به مردم سراسر كشور و افكار عمومي دنيا، گردآوري بانک اطلاعاتي جامع از زيبايي‌ها و جاذبه‌هاي ايران، تشويق و ترغيب مردم به تصويربرداري و معرفي جاذبه‌هاي شهرهاي محل اقامت خود به مسافران است.

فلاح جلودار: همدلی و همزبانی برنامه اصلی برای توسعه مازندران است


استاندار مازندران گفت: همدلی و همزبانی جزو برنامه های اصلی برای توسعه استان به شمار می رود.
ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری با اشاره به شعار "انرژی هسته ای حق مسلم ماست"، اظهار داشت: امروز استکبار جهانی و کشورهای دیگر که با ایران صلح و سازش نداشته اند اعتراف کردند که جمهوری اسلامی باید انرژی هسته ای داشته باشد.http://ostan-mz.ir/media/staff/images/-_f.jpg
وی به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" افزود: مسئولان استان باید با همدلی و همزبانی به دنبال تحول و دگرگونی در شان و منزلت جایگاه استان مازندران باشند.
استاندار مازندران بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران در حال حاضر به همه ثابت شده که جمهوری اسلامی یک نظام راستگو و مدافع حقوق مظلومان و محرومان است.
فلاح با بیان اینکه سال جاری سال همدلی، همزبانی و همسویی نامگذاری شده است، اذعان داشت: همدلی و همزبانی جزو برنامه های اصلی در راستای توسعه استان بوده است.
وی افزود: به دلیل اینکه در گذشته جریان های سیاسی نتوانستند نیاز استان را تامین کنند و نتیجه آن وضعیت کنونی است که باید برای رفع آن تلاش شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاکم در کشور و منویات ولی فقیه امروز جمهوری اسلامی هم به ثبات و هم تعامل با کشورهای دیگر دنیا رسیده است.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید نگاه به استان یک نگاه ملی باشد، گفت: امروز نگاه مدیریت استان نگاه کار، سازندگی و تلاش است و با توجه به شعار سال جاری مازندران جزو استان های پیشرو کشور بوده که در این زمینه شاهد پیشرفت ها و توسعه در استان هستیم.
فلاح بیان کرد: با وجود مشکلات و چالش ها، سال گذشته سال خوبی برای استان بوده است و از همه مدیران انتظار می رود توسعه استان را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته به بودجه دولتی بسنده نکرده ایم، افزود: سهم مازندران از ردیفهای بودجه همیشه اندک بوده و برای نخستین بار در سال گذشته افزایش خوبی پیدا کرده است.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه بخش خصوصی موتور محرکه توسعه اقتصاد مازندران است، افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری طرح های دولتی و خصوصی است و در سال جاری این طرح ها باید اجرایی شود.
وی با بیان اینکه سرمایه بخش خصوصی ۵۶ درصد سرمایه گذاری استان را تشکیل می دهد، بیان داشت: خدمات باید با توجه به نیاز استان شکل گیرد و در بخش گردشگری سرمایه گذاری خوبی انجام شده است.
فلاح با اشاره به حضور ۱۰ میلیون نفر شب در طول تعطیلات نوروزی در مازندران اظهارداشت: بحث دریا و گردشگری دریایی یکی از خدمات پسندیده استان است که از این طریق می توانیم چند صد شغل ایجاد کنیم.
وی تاکید کرد: تولید در سال جاری و ایجاد فضای کسب و کار باید در دستور کار قرار گیرد و پروژه های نیمه فعال باید وضعیت آنها مشخص شود و بانک ها در این زمینه اعتبار خوبی اختصاص دهند.

فلاح با اشاره به زهکشی اراضی کشاورزی، افزود: ۶۰ شرکت نظام مهندسی در زمینه کشاورزی در کنار سازمان جهاد کشاورزی اقدامات لازم را برای افزایش بهره وری انجام دهند.
وی با بیان اینکه ۴۱ درصد بودجه عمرانی و ۲۶ درصد بودجه استانی افزایش یافته است، گفت: با توجه به افزایش بودجه متناسب با نیازهای مردم در استان به گونه ای حرکت کنیم که درسال جاری شاهد تحقق شعار سال باشیم.
فلاح در پایان با اشاره به ورود یک میلیون و ۵۰۰هزار خودرو به مازندران تصریح کرد: از لحاظ امنیتی و ترافیک مشکلی نداشته ایم و همچنین با کاهش ۳۰درصدی تصادفات و ۳۸ درصدی فوتی ها مواجه بوده ایم.

 

ایزدی خبر داد: بازدید ۷۰۰ هزار گردشگر از موزه ها و اماکن تاریخی مازندران

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی مازندران از بازدید ۷۰۰ هزار گردشگر نوروزی از موزه ها و اماکن تاریخی استان خبر داد.

مهدی ایزدی افزود: از این میزان بیش از ۲۱۷ هزار نفر از موزه های استان و بیش از ۴۸۵ هزار نفر از اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی استان بازدید کرده اند.https://tse3.mm.bing.net/th?id=HN.607986379711316420&pid=1.7

وی اظهار داشت: حدود دو هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی و طبیعی در استان وجود دارد که بیش از ۶۷۵ اثر ثبت ملی شده است.

قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز، شمار ماموریت های پزشکی و تصادفی در ایام نوروز را بیش از شش هزار و ۷۱ ماوریت بیان کرد و گفت: بر اثر این حوادث هزار و ۶۸۱ نفر به دلیل آسیب دیدگی در تصادفات در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی شمار افراد جان باخته در تصادفات را ۲۷ نفر عنوان کرد و گفت: همچنین در این ایام بر بیش از ۱۱ هزار مرکز تهیه و توزیع اماکن عمومی نظارت شد و بیش از هفت هزار و ۶۳۷ تن مواد غذایی نیز معدوم شد.

تعطیلی ۲۰ واحد صنفی در نوروز

مهران حسنی معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران نیز، با اشاره به اینکه بیش از پنج هزار و ۵۸۰ مورد بازدید از اماکن اقامتی استان صورت گرفته، گفت: در این بازدیدها ۲۴۸ مرکز اقامتی استان تشویق شدند و ۱۷۲ واحد نیز تذکر دریافت کردند.

وی توزیع ۸۳ هزار و ۲۰۱ لیتر بنزین را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: در ایام نوروز ۲۰ واحد صنفی نیز توسط کمیته بهداشت و درمان و محیط زیست تعطیل شدند.

وی افزود: در ایام نوروز بیش از دو میلیون و ۹۲۷ هزار مسافر در روستاهای استان اقامت کردند و بیش از سه میلیون و ۲۶۰ هزار مسافر نیز از روستاها بازدید کرده اند.

اجرای ۲۹ کنسرت موسیقی

اسماعیل احمدی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز، از برگزری ۲۹ کنسرت موسیقی در ایام نوروز خبر داد و گفت: برپایی سفره های هفت سین و برنامه های فرهنگی از دیگر اقدامات در نوروز بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین در ایام نوروز ۲۲ نمایشگاه فرهنگی و هنری در استان دایر شده است.

 

 

 

هتلداری در مازندران نباید تفننی باشد

ارمون، سرویس گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه هتل سازی و هتل داری در استان نباید تفننی باشد، افزود: هتل های استان باید دارای سرویسی حرفه ای در حوزه گردشگری، پذیرش و اسکان مسافر باشند.

دلاور بزرگ نیا در ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در نوروز سال جاری استقبال از مسافران و گردشگhttps://tse3.mm.bing.net/th?id=HN.608040255773803943&w=182&h=142&c=7&rs=1&qlt=90&o=4&pid=1.7ران در مازندران وضعیت مطلوبی  داشته است، اظهارداشت: برای ایجاد شرایط اقتصادی مناسب باید به دو مقوله گردشگری داخلی و خارجی توجه جدی شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش خصوصی گردشگری را به اوج می رساند باید از این ظرفیت ها در گردشگری مازندران استفاده کرد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین فشار پذیرش مسافر بر دوش کمپ ها، مدارس و یا زائر سراها بوده است و اقامت تقریبا بالای ۵۰۰ هزار نفر شب  در این مراکز ثبت شد، تصریح کرد: باید خدمات هتلینگ و تنوع پکیج های سفر در هتل ها در دستور کار برای جذب مسافر در هتل ها قرار گیرد.

بزرگ نیا اشاره کرد: در سال جاری برای تعیین نرخ های استاندارد نشده هتل ها در استان دخالت کرده ایم.

وی با اعلام اینکه علاوه بر گردشگری داخلی باید گردشگری خارجی نیز در دستور کار قرار گیرد، گفت:  باید اقامتگاهها و هتل ها برای پذیرش توریست و گردشگر خارجی مهیا شود.

بزرگ نیا با بیان اینکه برای بالا بردن بازده اقتصادی استان مازندران در چرخه گردشگری باید به فکر تکمیل هتل های ۴ و ۵ ستاره برای پذیرش مسافر خارجی بود، تصریح کرد: عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران نشان دهنده قدرت مدیریت استان در حوزه میزبانی بود و باید نیم نگاهی به حوزه اقتصادی داشته باشیم که در این خصوص باید مدیریت صورت گیرد.

بزرگ نیا تصریح کرد: به دلیل پراکندگی آثار تاریخی در مازندران باید به احداث مکان ها، اقامتگاه های ارزان قیمت بپردازید تا مسافران و گردشگران بتوانند استان را بهتر بشناسند.

دبیر ستاد اجرایی مازندران با بیان اینکه در سال جاری صندوق توسعه ملی برای ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره ۵۰ درصد اعتبار در نظر گرفته است که تا یکسال و نیم آینده نهایی خواهد شد، گفت: ۶ اثر توسط مازندران به صندوق احیا برای مرمت پیشنهاد داده شد اما تا کنون سرمایه گذاری اعلام همکاری نکرد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه کمتر استانی به اندازه مازندران تنوع گردشگری دارد، اظهارداشت: مازندران از کمپ های کوهستانی، جنگلی، دریایی، کشاورزی و گردشگری روستایی می تواند برای ورود مسافر استفاده کند.

وی بیان کرد: مازندران برای توزیع سفر باید مناطق ناشناخته در استان را شناسایی و به مردم معرفی کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع و دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه ظرفیت هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر برای خدمات رسانی به مسافران قابل تقدیر است، گفت: خدمات دهی به مسافران و گردشگران در همه حوزه ها و بخش ها از وضعیت خوب و مناسبی برخوردار است.

سام آقا محمدصادق، مدیر هتل جنگلی "سالاردره" و برگزیده ملی گردشگری : می خواهیم میهمانان با احساس مثبت به هتل برگردند

IMAGE

یکشنبه, 16 مهر 1396   پاییز رنگ رنگ در راه است، شاید دلتان بخواهد حالا که آرام آرام از تب و تاب تابستان گرم فارغ می شوید، دل به طبیعت بسپارید و هوایی تازه کنید؛ ساری، پیشنهاد ماست. ساری در شمال ایران علاوه بر جاذبه های شهری که از معماری دوره قاجار برایش باقی مانده، به دریا نزدیک است و جنگل. هر چه از...
ادامه مطلب...

 

 

 

 

طراحی و ساخت : شرکت تحلیلگران ایده طبرستان